3 Mayıs 2016 Salı

KELEBEKLİ TEBRİK KARTI NASIL YAPILIR?

TEBRİK KARTI

Tebrik kartı
Kelebekli Tebrik Kartı
     Tebrik kartı yapmaya başlayınca ben 1 tane 2 tane ile dururmuyum. Yaptıkça fikir, fikir üzerine fikir geliyor. Adete kendimi durduramıyorum. Tabi ortaya böyle güzel fikirler çıkıyor. Ben de sizinle ŞÜKRAN ' CA  PAYLAŞMAKTAN gurur duyuyorum.


       Yine kartımı yaparken şekilli zımbadan yararlandım. hey gidi benim emektar zımbam. Delik açmaya bayılırdım. Hele bir de renkli kağıtları deler. çıkan yuvarlaklarla şekiller yapardım.        Şimdilerde yerini çiçekli, böcekli şekil çıkaran zımbalara bıraktı. Bende kartımı yaparken kelebekli zımba , renkli karton ve yapıştırıcı, dizili inciler kullandım.
         Önce renkli A4 kartonunu ikiye katlıyoruz.( tam ortadan değil) .Kısa olan bölümün kenarını tırtıklı makas ile kesiyoruz. 


Kelebekli zımba ile deliyoruz.Başka bir renkli karton ile kelebekli zımbayla şeklini çıkarıp. Çıkan şekli resimdeki gibi yapıştırıyoruz.


        Sonra kartımızda ki kelebeğin altına kelebeğin renginde karton yapıştırıyoruz. Böylelikle kartımıza daha da boyut kazandırmış oluyoruz.        Pembe renkli sıralı yapıştırma inci yapıştırıyoruz. Siz istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

       Sevdiklerinize bayram tadından kartlar yapıp sevindirin.

       Şimdiden kolay gelsin.......