28 Ocak 2016 Perşembe

KEÇEDEN SEPET - 2 NASIL YAPILIR?

KEÇEDEN ÇİÇEKLİ SEPET     Bebek şekerlerimiz hazır. Peki onu gelen misafirlerimize neyin içinde ikram edeceğiz? Tabi ki yine el emeğimizi göz nurumuzu ve üretkenliğimizi kullanacağız. İnternette bir çok fikir var. Beğendiğiniz bir modelden esinleniyorsunuz. Tıpa tıp aynısı yapmaktansa işte devreye sizin fikirleriniz giriyor. Birkaç dokunuşla kendi sepetinizi yapıyorsunuz. İşte size bir fikir de benden. Yine kalın keçelerimizi elimize alıyoruz. 


    
   İstediğimiz büyüklükte iki çiçek modeli kesiyoruz. Alttaki yeşil keçeyi sivri yapraklı, üstteki beyaz yada istediğin renkteki keçeyi yuvarlak yapraklı kesiyoruz. Beyaz çiçeğin yapraklarının kenar kısmına silikon sürüp üst üste yapıştırıyoruz. sepetimiz hazır olmuş oluyor. Yeşil çiçeğimizin üzerine yapıştırıyoruz. 


      İstediğimiz kalınlıkta ve uzunlukta bir şerit kesiyoruz. Tam ortalı olarak çiçeğimizin iki yanına yapıştırıyoruz. Üzerini de  yaptığımız bebek şekerinden bir tanesi ile süslüyoruz.   
     Keçeden bebek şekerine   BURDAN ulaşabilirsiniz.   

12 yorum:

 1. Eline sağlık güzel fikir. Çok da güzel olmuş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler canım,Beğendiğine sevindim. ;) Sevgiler

   Sil
 2. Anneme göstericem abla :) Çok da güzel olmuş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Annenin ilgi alanına giriyorsa ne güzel.

   Sil
 3. Çok güzel olmuş ya, keçe işine el attığım zaman senin paylaşımlarından yararlanacağım:)
  Bloğunu takibe aldım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Beğenmene sevindim. Ancak takipçi listemde adını bulamadım, tekrar takip et butonuna basıp takip edersen sevinirim.

   Sil