25 Ocak 2016 Pazartesi

LOHUSA TACI NASIL YAPILIR?

KEÇEDEN KELEBEKLİ LOHUSA TACI


        Son zamanların moda akımı  annelerin Lohusa Tacı. Bebek anne karnına düştüğünden itibaren başalar o tatlı hazırlıklar. Bunlardan bir tanesi de annenin doğum sonrası kendini iyi hissetmek ,güzelliğine güzellik katmak için kendini taçlandırmasıdır. Her şey hazır almak değildir. Kendi el emeğinizi, göz nurunuzu kullanarak basit malzemelerle  istediğiniz renk,  güzel taçlar yapabilirsiniz. Elimden gelmez diye düşünmeyin . SADECE İSTEYİN VE YAPIN.

        Gerekli malzemeler ne mi? Bebeğinizin cinsiyetine göre renkli keçe , yarım inci ,taç , silikon , renkli ipekböceği kozası ... İpek böceği kozasıyla yapılmış bir taç vardı elimde ben sadece keçe ile biraz daha zenginleştirdim. Siz de bulabildiğiniz malzemeleri kullanabilirsiniz.
  

       Önce istediğiniz şeklin kalıbını bir kartona çıkarınız. Sonra keçenin üzerine koyarak şekli çiziniz ve kesiniz. Diğer malzemelerle bir araya getirip istediğiniz lohusa tacını yapınız.

 
    
         Hatta üzerine bebeğinizin ismini yazabilir , yine keçeden çiçek ve  hayvan figürleri yapıp  süsleyebilirsiniz.
         Emin olun kendi yaptığınız taç , hazır aldığınız taçtan daha kıymetli olacak ve zevkle takacaksınız.
          En mutlu günleriniz için harekete geçin. Sevdiklerinizi de bu güzel taçlarla taçlandırın......
          Sevgilerimle..... :)

4 yorum:

 1. Eline sağlık canım ben de yapmıştım lohusa tacı:) Doğuma giderken ev de unutmuştum da soğolsun eşim sonradan getirmiş mutlu olayım diye:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler canım, ne güzel bir duygu gerçekten anne olmak , kendini iyi hissetmek.

   Sil
 2. Çok güzel olmuş... Sürekli takmasa bile lohusalar,baş uçlarında tutabilirler bir kenarda.. Süs niyetine bile kullanılır..:)
  Ellerine sağlık. Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler canım, aynen öyle çok takılmıyor . Adet yerini bulsun, hatıra kalsın.

   Sil